نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

نقش مهم معلمان در ترویج فرهنگ دینی + تصاویر ( 9 اسفند 96 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در گیلان وجود ایمان، اعتقاد به قرآن، پیامبر اکرم(ص)، ائمه(ع) و عفاف و حجاب در جامعه را به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، تلاش عالمان ربانی و انسان‌های دلسوز عنوان کرد و گفت: معلمان در ترویج فرهنگ دینی نقش بسیار مهمی دارند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان آموزش و پرورش استان به مناسبت تاسیس سالروز نهاد مقدس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی با تبریک این روز اظهار کرد: انسان یک امتیاز ویژه نسبت به حیوانات دارد و آن این است که حیوانات کارهای خود را روی غریزه انجام می‌دهند و این امر را در کلاس آفرینش تعلیم دیده‌اند.

وی به ارائه یکسری آموزش‌ها به حیوانات اشاره کرد و افزود: آموزش به حیوانات در دایره محدود است اما انسان معلومات، تربیت و پرورش خود را از دامن مادر و جامعه فرا می‌گیرد.

امام جمعه رشت با اشاره به انتشار مسائل انحرافی در فضای مجازی، بیان کرد: دشمنان در فضای مجازی با حمایت رسانه‌های بیگانه به‌دنبال هنجارشکنی مدنی در جامعه اسلامی هستند.

آیت‌الله قربانی، تربیت دانش‌آموزان در کلاس‌های تربیتی را تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: اگر دانش‌آموزان در کلاس درس انسان‌های والا شرکت کنند، تعلیمات این مربیان تاثیرگذار است.

وی به دعای مربوط به وظایف پدر و مادر در صحیفه سجادیه اشاره کرد و افزود: صحیفه سجادیه 55 دعا دارد و یک دعا در مورد وظایف پدر و مادر نسبت به فرزندان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آزادی در دنیای امروز بیش از اندازه گسترده شده است، خاطرنشان کرد: قانون برای جلوگیری از آزادی‌های مضر است و براین اساس تمام دولت‌ها حق دارند برای حفظ منافع و جلوگیری از ضرر جامعه قوانینی را وضع کنند.

آیت‌الله قربانی به رای 98 درصدی مردم ایران به قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: مردم رای دادند که قوانین نظام جمهوری اسلامی براساس کتاب قرآن و سنت باشد.

وی با بیان اینکه مردم ایران خواهان پیاده کردن احکام اسلامی در جامعه هستند، اظهار کرد: معنای خواسته مذکور این است که ولنگاری در جامعه نباید باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار تبیین احکام اسلامی برای مردم شد و افزود: احکام اسلامی با تقدیم 250 هزار شهید در کشور و 8 هزار شهید در گیلان در جامعه اجرایی شده است.

آیت‌الله قربانی، حد و اندازه آزادی را تا مرز قانون دانست و بیان کرد: هیچ جای دنیا آزادی مطلق وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش پایگاه محکم و مقدسی است، تصریح کرد: دانشگاه‌ها نیز بسیاری از مسائل را رعایت می‌کنند.

امام جمعه رشت وجود ایمان، اعتقاد به قرآن، پیامبر اکرم(ص)، ائمه(ع) و عفاف و حجاب در جامعه را به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، تلاش عالمان ربانی و انسان‌های دلسوز عنوان کرد و گفت: معلمان در ترویج فرهنگ دینی نقش بسیار مهمی دارند.

آیت‌الله قربانی با تأکید براینکه جامعه باید براساس تربیت اسلامی اداره شود، متذکر شد: نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان بسیار حائز اهمت است.

وی بر آشنایی دانش‌آموزان نسبت به وظایف خود توسط والدین تأکید کرد و یادآور شد: خداوند در سوره لقمان الگوی تربیتی را برای ما بیان کرده است و نسبت به فرزندان باید مهربان باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تربیت حافظان و مفسران قرآن در نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: امیدوارم زمزمه‌هایی که در فضای مجازی علیه قرآن، اسلام و حجاب اسلامی بلند شده، نتواند در نسل ما اثر بگذارد.

اعزام 10 هزار دانش‌آموز گیلانی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در دیدار مذکور تاسیس امور تربیتی را یادگار شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد و گفت: نهاد امور تربیتی به منظور حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و تربیت اسلامی تاسیس شده است.

مهدی حاجتی به نقش مهم معلمان در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: اخلاق با تربیت صحیح دانش‌آموزان در جامعه حاکم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مربیان تربیتی به عنوان نیروهای محوری و متخصص در عزتمندی، ارتقای روحیه دینی و انقلابی دانش‌آموزان تاثیرگذار هستند، بیان کرد: اگر دانش‌آموزان خوب تربیت شوند مدافع ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند ضمن اینکه در مسائل زیست‌محیطی تاثیرگذارند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان آشنایی دانش‌آموزان با مبانی قرآنی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و متذکر شد: امسال 10 هزار دانش‌آموز گیلانی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام