نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

امام(ره) انقلاب اسلامی را با مقاومت به پیروزی رساند ( 17 بهمن 96 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: امام خمینی(ره) با مقاومت، صبر و آینده‌ای روشن توانست زندان و تبعیت را پشت سر بگذارد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با استادان و طلاب نخبه حوزه‌های علمیه رشت با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: روزگارانی بر روحانیت و ملت بزرگ اسلامی گذشت که از یک پاسبان هراس داشتند و اگر کسی یک کلمه علیه سیاست‌های شیطانی طاغوت حرف می‌زد او را به زندان می‌انداختند.

وی به وجود اختناق در رژیم طاغوتی پهلوی اشاره کرد و افزود: در رژیم گذشته وعاظ حتی نمی‌توانستند فتوای مرجع تقلید را برای مردم بیان کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره) به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد: روحانیت در رأس انقلاب اسلامی بود و امام(ره) در رأس روحانیت قرار داشت.

آیت‌الله قربانی، امام خمینی(ره) را یک روحانی به معنای واقعی توصیف کرد و گفت: امام(ره) انسانی بزرگ و الهی بود و با صداقت و تقوا به این مقام رسیده است.

وی با تأکید براینکه باید شکرگزار نعمت انقلاب اسلامی باشیم، بیان کرد: امام(ره) دارای اخلاص، ایمان و علم بود و روحانیون باید با تأسی از ایشان بهره کامل از دانش ببرند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بر ارتقای دانش طلاب و روحانیت تأکید کرد و یادآور شد: روحانیون نباید از علم فاصله بگیرند و وقت‌ها به روزمرگی گذرانده شود.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه امام(ره) هر سخنی به زبان می‌آورد به آن رسیده بود و آن عمل می‌کرد، متذکر شد: امروزه کتاب‌های مفید بسیاری وجود دارد و طلاب و روحانیون باید از آنها بیشترین بهره را ببرند.

وی، مسؤولیت پاسخگویی به شبهات دینی را به عهده روحانیت دانست و اظهار کرد: روحانیون مسؤولیت بزرگی به عهده دارد و پالایش مغزهای دنیای امروز و پاسخگویی به شبهات به عهده ما است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه روحانیون ارشاد جامعه را به عهده دارند، بیان کرد: امام(ره) دارای ویژگی‌های مذکور بود و با مقاومت، صبر و آینده‌ای روشن توانست زندان و تبعیت را پشت سر بگذارد.

آیت‌الله قربانی به وجود 2 هزار شبکه ماهواره‌ای و سخن‌پراکنی آنها علیه اسلام اشاره کرد و افزود: مردم از روحانیت انتظار دارند به‌سرعت پاسخ شبهات علیه دین را بدهند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مجاهدت‌های بسیار به پیروزی رسیده است، تصریح کرد: امیدوارم با پیروی از سنت پیامبر اکرم(ص)، ائمه(ع)، امام(ره) و مقام معظم رهبری بتوانیم مسؤولیت حفاظت از اسلام، قرآن و دین تا ظهور امام زمان(عج) را به‌خوبی به انجام برسانیم ضمن اینکه با خون شهدا عهد می‌بندیم تا پای جان از اسلام حمایت کنیم.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام