نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

لزوم معرفی خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان / نباید به بهانه حمایت ستاد دیه عده‌ای جسورتر شوند ( 13 دی 96 )


نماینده ولی‌فقیه در گیلان بر لزوم معرفی خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان تاکید کرد و گفت: نباید به بهانه حمایت ستاد دیه عده‌ای جسورتر شوند و بر تعداد طلاق و تصادفات ما افزوده شود.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار رئیس ستاد دیه کشور در رشت با تاکید برافزایش روحیه کمک‌رسانی به هم نوعان ازجمله زندانیان غیر عمد، اظهار کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که عده‌ای برای دنیا تلاش می‌کنند و برای امور آخرت خود تحرکی ندارند.

وی با تاکید بر معرفی چهره‌های خیر و کمک‌رسان در جامعه افزود: متأسفانه جامعه ما روحیه خدایی، عاقبت گرایی و تعاون را فراموش کرده‌اند اما یادآوری و معرفی شخصیت‌های نیکوکار، خیرین و کمک‌رسانان در جامعه بسیار ارزشمند و تأثیرگذار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه همه باید در امر خیر و کمک به هم نوع تلاش کنند خاطرنشان کرد: یقیناً ما هم به ائمه جمعه و جماعات استان تاکید می‌کنیم تا بر روحیه وقف و خیررسانی ازجمله به ستاد دیه و آزادی زندانیان غیر عمد در خطبه‌ها و منبرهای خود اذعان داشته باشند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به روحیه وقف و خیر گونه مردم گفت: خطابه روحانیون و ائمه جمعه و همچنین مسئولین امر خیر بسیار تأثیرگذار است چون عده‌ای از مردم وجود دارند که تنها با یک تلنگر آماده خیررسانی و کمک به هم نوعان خود هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر و تشکر از ستاد دیه کشور مبنی بر اهتمام بر آزادی زندانیان غیر عمد، گفت: ستاد دیه هشیار باشد تا به بهانه این پشتوانه‌ها عده‌ای جسور نشوند تا در مقابل ندامت‌ها، طلاق‌ها و تصادفات بی‌تفاوت باشند.

آیت‌الله قربانی با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کسانی که طبق قانون مشمول آزادی ستاد دیه هستند، افزود: گاهی ستاد دیه اعلام می‌کند که باید مبلغی از سوی مردم و خیرین پرداخت شود تا تعدادی از زندانیان آزاد شود که این فرایند نباید طولانی شود.

مدیرعامل ستاد دیه کشور از آزادی 110 هزار نفر زندانی توسط ستاد دیه کشور در سال جاری خبر داد و گفت: شورای فرهنگ عمومی باید بیشتر تلاش کند تا آمار زندان‌ها ازجمله بدهکاری و طلاق کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید اسدالله جولایی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله قربانی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به قانون اجباری شدن بیمه شخص ثالث در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح اجرای شدن بیمه‌ها در انتهای مجلس نهم آماده شد، قرار بود قانون اجباری شدن بیمه شخص ثالث به مجلس دهم بیفتد اما با هر دلیلی این قانون در دستور کار هیئت‌رئیسه مجلس قرار گرفت و تصویب شد.

وی بابیان اینکه شورای نگهبان نیز اشراف بر قانون مصوب مجلس داشت و فوراً مورد تائید شورای محترم نگهبان نیز قرار گرفت، افزود: با اجرایی شدن قانون بیمه شخص ثالث تعداد زندانیان کشور ازجمله زندانیان تصادفی بسیار کاهش‌یافته است.

در ابتدای این دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه تعدادی از زندانیان در زندان‌ها حضور دارند که نه مشمول بیمه‌اند و نه صندوق تأمین خسارت‌های بدنی هستند، گفت: طبق بند دال تبصره 11 قانون بودجه کسانی که مشمول صندوق و بیمه نمی‌شوند، باید آزاد شوند که از سوی ستاد دیه کشور اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

جولایی با تاکید بر تسریع در آزادی زندانیان غیر عمد ازجمله زندانیان تصادفات خاطرشان کرد: در هر استان ستاد دیه نمایندگان تام‌الاختیار قرار داده تا فرایند آزادی زندانیان طول نکشد.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند ستاد دیه کشور در آزادی زندانیان ازجمله زندانیان غیر عمد تصادفات بیان کرد: ستاد دیه تاکنون 110 هزار نفر را در کشور آزادکرده که مورد تفقد رهبر معظم انقلاب نیز قرارگرفته است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور بابیان اینکه ستاد دیه برای آزادی بیشتر نیازمند کمک‌های مردمی و خیران است، گفت: توسط ستاد دیه سامانه‌ای طراحی‌شده که از هزارتا میلیاردها تومان می‌توانند خیران برای آزادی زندانیان غیر عمد کمک کنند.

جولایی به لزوم فرهنگ‌سازی توسط شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها و استان‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و زندانیان تاکید کرد و گفت: یکی از دلایلی که مردم به زندان‌ها می‌روند به خاطر این است که فرهنگ‌سازی و آگاهی کامل از جرائم توسط متولیان فرهنگی صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها باید پای‌کار باشند تا میزان آمار طلاق، تصادفات و سایر بزه‌های اجتماعی کاهش یابد، گفت: همه ظرفیت دستگاه‌های متولی و رسانه‌ها و همچنین طلاب، ائمه جمعه و جماعات باید به کار گرفته شود تا سطح رفاه اجتماعی شهروندان افزایش پیدا کند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تاکید بر اینکه باید قانون اصلاح چک در مجلس اصلاح شود، خبر داد: از مجموع هر 12 هزار نفر بدهکار در کشور 8 هزار نفر بدهکار چک هستند.

جولایی با تاکید بر اینکه یک کشته هم در تصادفات برای جمهوری اسلامی زشت است، گفت: وظیفه صداوسیما و همچنین همه اعضای شورای فرهنگ عمومی استان هست که تلاش کنند تا آمار زندانیان کاهش پیدا کند و هزینه کمتری هم بر مردم و هم بر دولت تحمیل شود.

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام