نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

دولت از عرضه کالای قاچاق جلوگیری کند ( 7 آبان 96 )


سفیرسبز : نماینده ولی فقیه در گیلان عرضه کالای قاچاق را سبب تعطیلی کارخانه‌های داخلی دانست و گفت: کالای قاچاق موجب کاهش اشتغال در جامعه می‌شود و دولت باید جلوی آن را بگیرد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با رضا قشلاقی مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان به مناسبت هشتم آبان‌ماه سالروز تاسیس این سازمان اظهار کرد: موضوع تعزیرات حکومتی تحت عنوان نهی از منکر و حسبه در اسلام مطرح بوده و کتاب‌هایی در این زمینه نوشته شده است.

وی، تعزیرات حکومتی را قانونی در شرع مقدس اسلام دانست و افزود: تعزیرات حکومتی موضوع جدیدی نیست و امام علی(ع) مجری قانون مذکور بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بسیاری از موضوع‌ها در جامعه وجود دارد که حلال و حرام آن شبیه همدیگر است، تصریح کرد: مردم از بعد حرام آن استفاده می‌کنند و این امر نیازمند آگاهی‌بخشی است.

قربانی، قاچاق را یکی از موضوع‌هایی دانست که جامعه گرفتار آن شده است، بیان کرد: کالای قاچاق با قیمت ارزان‌تری عرضه می‌شود و این امر تعطیلی کارخانه‌ها و کاهش اشتغال در جامعه را به همراه دارد.

وی بر جلوگیری از عرضه کالای قاچاق توسط دولت تأکید کرد و گفت: خدا را شکر می‌کنیم نظام جمهوری اسلامی به فکر سلامتی مردم است تا جامعه از آلودگی‌ها مصون بماند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جلوگیری اسلام از بعضی امور به دلیل مفسده‌ای است که در آن وجود دارد، اظهارکرد: باید قدردان تلاش تعزیرات حکومتی باشیم که بدون چشمداشت و تهدید و تطمیع به وظیفه خود عمل می‌کنند و سلامتی را به جامعه بر می‌گردانند.

اجرا 9 طرح نظارتی در گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان نیز در دیدار مذکور به آغاز به‌کار این نهاد در هشتم آبان‌ماه سال 73 با تصویب هیئت دولت اشاره کرد و گفت: حدود 23 سال از تاسیس تعزیرات حکومتی در کشور می‌گذرد.

رضا قشلاقی، رسیدگی به پرونده‌هایی که از دستگاه‌های مختلف ارجاع می‌شود را یکی از فعالیت‌های تعزیرات حکومتی گیلان عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 طرح نظارتی در سطح استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه طرح ویژه نوروز از 15 اسفندماه سال 95 تا 15 فروردین‌ماه سال جاری به مدت یک‌ماه در گیلان اجرایی شده است، تصریح کرد: طرح ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان را در سطح استان انجام دادیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از اجرای طرح خدمات سفر در قالب طرح ملی در تابستان امسال در استان خبر داد و بیان کرد: طرح ساماندهی سواحل ویژه استان‌های شمالی در گیلان اجرایی شده است.

قشلاقی، طرح نظارت بر مصنوعات طلا را از جمله فعالیت‌های تعزیرات حکومتی گیلان برشمرد و یادآور شد: طرح نظارت بر برنجکوبی‌ها و نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی از دیگر فعالیت‌های تعزیرات حکومتی در استان است.

وی با اشاره به اجرای طرح ویژه اربعین در گیلان، متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک‌هزار و 560 مورد بازرسی مشترک با دستگاه‌های مختلف در استان انجام شده است.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام