نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

نماز جمعه سنگر بیان حقایق دین است + تصاویر ( 17 اسفند 96 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در گیلان بر بیان حقایق در راستای از بین بردن ترفند دشمنان و هدایت جامعه به طرف تقوا توسط ائمه جمعه تأکید کرد و گفت: نماز جمعه سنگر بیان حقایق دین است.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در همایش ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه امامان جمعه بهترین مروجان و مبلغان دین هستند اظهار کرد: دشمن در فضای مجازی به‌دنبال ایجاد شکاف بین علمای دین و مردم است.

وی، رویکرد ائمه جمعه نسبت به جامعه را پدرانه توصیف کرد و افزود: امامان جمعه تمام اقشار اجتماع را در نظر داشته باشند و نباید جناحی عمل کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نقد منصفانه با کوبیدن افراد یا گروه خاصی تفاوت دارد، تصریح کرد: از مسؤولان تا زمانی که در خدمت اسلام، نظام و مقام معظم رهبری هستند، حمایت می‌کنیم.

آیت‌الله قربانی در ادامه به برگزاری همایش سالانه اجتماع صهیونیست‌ها در آمریکا و سخنرانی نتانیاهو در این مجمع اشاره کرد و گفت: ناله ترامپ و نتانیاهو به دلیل اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه در جمع مذکور بلند بود و مانند شیطان هنگام بعثت پیامبر اسلام(ص) ضجه می‌زدند.

وی با اشاره به اینکه مسائل مختلفی در جامعه وجود دارد که ائمه جمعه می‌توانند به آن بپردازند، بیان کرد: امامان جمعه مسائل اسلامی را برای جامعه تبیین کنند و تابع یک گروه و جناح نباشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به شبهات ایجاد شده در فضای مجازی علیه اسلام اشاره کرد و متذکر شد: ائمه جمعه باید مسائل مذکور را برای مردم توضیح داده و جامعه را آگاه کنند.

آیت‌الله قربانی همچنین با بیان اینکه برخی به دنبال ترویج رفتارهای ناهنجار در جامعه هستند، خاطرنشان کرد: تمام کشورها قانون و مقرراتی دارند و قانون کشور ما براساس اسلام و قرآن است.

وی به وجود قانون حجاب در قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: در کشوری که 98 درصد از مردم آن مسلمان هستند و قرآن و احکام اسلامی را طلب می‌کنند، برخی می‌خواهند بر خلاف اکثریت قاطع مردم عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار تبیین احکام اسلامی و قانون توسط ائمه جمعه و فرهیختگان به طور علمی در جامعه شد و اظهار کرد: بسیاری از مسائل علمی، دینی و اخلاقی داریم که مردم نیاز به آن دارند و امامان جمعه می‌توانند این مسائل را برای جامعه بیان کنند.

آیت‌الله قربانی، علما را سنگرداران دین توصیف کرد و افزود: امامان جمعه باید پاسخگوی شبهات در جامعه باشند.

وی با تأکید براینکه مقام معظم رهبری شاخص بیان مطالب و رفتار امامان جمعه در جامعه است، بیان کرد: ائمه جمعه باید گفتار و رفتار خود را با رهبر معظم انقلاب تنظیم کنند تا اسلام تقویت شود.

امام جمعه رشت، نماز جمعه را سنگر بیان حقایق دین عنوان کرد و متذکر شد: امامان جمعه با بیان حقایق باید ترفند دشمنان را از بین برده و جامعه را به طرف تقوا هدایت کنند.

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در همایش مذکور از اجرای طرح آرامش بهاری از 28 اسفندماه جاری تا 15 فروردین ماه سال 97 در این استان خبر داد و گفت: طرح مذکور با حضور 200 روحانی در بقاع متبرکه گیلان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده به برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه گیلان اشاره کرد و افزود: مسائل معرفتی توسط کارشناسان اعزامی از قم در خیمه‌های مذکور بیان می‌شود.

وی در ادامه از 56 وقف جدید در سال 96 در گیلان خبر داد و بیان کرد: ارزش موقوفات مذکور 40 میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در پایان خواستار ایجاد مرکز مشاوره وقف در دفاتر ائمه جمعه استان شد و بیان کرد: راه‌اندازی ایستگاه‌های وقف در نمازهای جمعه از برنامه‌های اوقاف استان است.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام