امام جمعه رشت : دیدگاه (0)

گروه‌های سیاسی از تخریب کاندیداهای یکدیگر خودداری کنند ( 18 فروردین 96 )


سفیر سبز : امام جمعه رشت گفت: گروه‌های سیاسی در زمان تبلیغ از تخریب کاندیداهای یکدیگر خودداری کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب اظهار کرد: خداوند را شاکر هستیم که به ما توفیق داد تا به وظایف خود عمل کرده و ماه رجب که ماه خودسازی است را درک کنیم و از فیوضات این ماه بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه باید از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم، تصریح کرد: ماه رجب دارای فرصت‌های بسیاری است و باید از آن بهره ببریم و رجب از ماه‌هایی بوده که عطر خوش متعدد دارد و باید از آن استفاده کنیم.

خطیب نماز جمعه رشت به برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد استان اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد اگر به معنای واقعی تحقق پیدا کند انسان را برای مدت یک سال بیمه می‌کند، استقبال بسیاری برای ثبت‌نام به منظور شرکت در اعتکاف صورت گرفته که این امر از برکات انقلاب اسلامی است.

وی از استاندار، فرمانداران، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و ... گیلان که در ایام نوروز مدیریت خوبی در ورود گردشگران به گیلان داشتند، قدردانی کرد.

آیت‌الله قربانی حادثه بمب شیمیایی در سوریه را توطئه استکباری دانست و بیان کرد: سوریه در سازمان ملل ماجرا را توضیح داد و روسیه اعلام کرد سوریه انبار داعش و جبهه نصره را بمباران کرده و بمب‌های شیمیایی در انبار داعش وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه دنیا گرفتار انسان‌های قلدر، نفهم، چاقوکش و بی‌توجه به روابط جهانی شده است، افزود: ترامپ به سوریه حمله نظامی کرد و به ایران اولتیماتوم داده، بنابراین کشورهای اسلامی باید با احتیاط حرکت کنند.

امام جمعه رشت به برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: اصولگرایان کاندیدای خود را برای ریاست جمهوری معرفی کردند و امیدواریم گروه‌های سیاسی برای کاندیدای خود تبلیغ کنند و کاندیدای دیگری را تخریب نکنند و مردم به هر فردی رأی دهند قابل احترام است.

وی درباره کشت و کار کشاورزی در گیلان بیان کرد: حتی یک وجب زمین در گیلان نباید بدون کشت باشد و کشاورزان از آب باران و سطحی برای شخم اراضی شالیکاری خود استفاده کنند.

آیت‌الله قربانی با تصریح بر اینکه بنیاد مسکن واحدهای بسیاری برای محرومان ساخته است، خاطرنشان کرد: امروز روز سلامت است باید قدر سلامتی خود را بدانیم، پیری به سراغ انسان می‌آید و حفظ سلامتی از پیری زودرس جلوگیری می‌کند، احکام اسلام برای سلامتی انسان است.

زیر مجموعه: خطبه ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام