نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

حفظ جنگل‌ها عبادت بزرگ است ( 3 اسفند 96 )


سفیرسبز : نماینده ولی فقیه در گیلان بر توسعه درختکاری و حفظ جنگل‌ها، آب‌ها و تالاب‌ها تأکید کرد و گفت: درختکاری و حفظ جنگل‌ها عبادت بزرگ است

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیرکل و مدیران ستادی و شهرستانی منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تسلیت ایام فاطمیه(س)، جانباختگان حادثه هواپیمای مسافری و شهدای نیروی انتظامی در خیابان پاسداران تهران اظهار کرد: بعضی از کارها را در شبانه‌روز انجام می‌دهیم و نمی‌دانیم ثواب آن از نمازشب کمتر نیست.

وی به پناه آوردن پرندگان هنگام بارش برف به خانه‌های مردم اشاره کرد و افزود: بعضی‌ها در فکر شکار پرندگان کوچک هستند اما برخی دیگر به پرندگان دانه می‌دهند و به آنها ترحم می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رحمانیت و رحیمیت دو صفت خداوند است، تصریح کرد: رحمانیت خداوند شامل تمام موجودات و حتی انسان‌های کافر شده و در سفره او متنعم می‌شوند.

آیت‌الله قربانی، خداوند را بسیار مهربان عنوان کرد و گفت: مهربانی خداوند به گونه‌ای است که حتی دشمنان در آخرت برای شفاعت و بخشش به انبیای الهی متوسل می‌شوند و خداوند به اولیای خود دستور می‌دهد شفاعت آنها را بپذیرند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دو گروه هستند، بیان کرد: بعضی از دشمنان بسیار رذل هستند اما برخی دیگر انصاف، مروت و انسانیت دارند و رحمانیت خداوند شامل این افراد می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و ایجاد اختلال برای شهروندان اشاره کرد و یادآور شد: جنگل آلودگی هوا را از بین می‌برد و حفظ آن عبادت بزرگ است.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه اگر بتوانیم جنگل‌ها را برای مردم حفظ کنیم زندگی برای آنها شاداب می‌شود، متذکر شد: خدمتگزاران جنگل و کشاورزی می‌توانند به قصد قربت در حفظ جنگل‌ها تلاش کنند.

وی بر توسعه درختکاری و حفظ جنگل‌ها، آب‌ها و تالاب‌ها تأکید کرد و افزود: ثواب بعضی از امور از نماز شب بالاتر است و جنگل‌کاری عبادت محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه شش خصلت است که انسان پس از مرگ از آن استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: فرزند صالحی که برای پدر و مادر طلب مغفرت کند، یکی از خصلت‌ها است.

آیت‌الله قربانی، امام(ره) را فرزندی صالح برای تمام جامعه بشری خواند و اظهار کرد: امام(ره) به تمام انسان‌ها خدمت کرده است و امروز فلسطینی‌ها به پشتوانه انقلاب اسلامی با رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در اختیار گذاشتن قرآن برای استفاده مردم از خصلت‌های خوب است، افزود: حفر چاه برای استفاده مردم و انجام کارهای خیر از اموری است که به درد جامعه می‌خورد.

امام جمعه رشت، کاشت نهال را از دیگر خصلت‌های حسنه برای انسان دانست و بیان کرد: درختکاری سبب تلطیف هوا می‌شود و همه مردم از این نعمت استفاده می‌کنند.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه کاشت نهال برای فرد مؤمن صدقه محسوب می‌شود، تصریح کرد: تلطیف هوا موجب ایجاد نشاط در جامعه می‌شود.

توزیع رایگان 600 هزار نهال صنوبر در گیلان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز در دیدار مذکور به توقف برداشت از جنگل‌های استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: از جنگل‌ها باید حفاظت شود اما این امر در توسعه گیلان نباید خدشه‌ای وارد کند.

محسن یوسف‌پور، زراعت چوب را یکی از برنامه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان عنوان کرد و افزود: امسال در یک‌هزار هکتار اراضی دولتی استان صنوبرکاری را توسعه دادیم.

وی از توزیع رایگان 600 هزار نهال صنوبر رایگان بین مردم در سال جاری در گیلان خبر داد و بیان کرد: امر مذکور موجب می‌شود تا حد بسیاری به تقاضای جامعه پاسخ دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اجرای طرح کاداستر در استان، تصریح کرد: امسال 120 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی گیلان نقشه‌برداری شده و این امر حدود اراضی و مستثنیات مردم را مشخص می‌کند ضمن اینکه طرح کاداستر تا 3 سال آینده در تمام اراضی استان انجام می‌شود.

یوسف‌پور به اعزام سفیران انفال الهی به منظور حفظ منابع طبیعی به شهرستان‌های مختلف گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سفیران انفال الهی مردم را با احکام اسلامی در مورد تصرف اراضی آشنا می‌کنند.

وی با بیان اینکه سفیران انفال الهی در شهرستان‌های رودبار و تالش فعال شدند، اظهار کرد: به‌زودی سفیران انفال الهی در شهرستان‌های دیگر فعال می‌شوند.

این مسؤول، از صدور مجوز جذب 140 نفر نیروی جوان در منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خبر داد و گفت: در اسفندماه جاری یا اردیبهشت و خردادماه سال آینده آزمون جذب نیروها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام