نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

مسجد جایگاه تبیین حقایق دین است/انقلاب اسلامی ملت ایران را در دنیا عزیز کرد ( 18 بهمن 96 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در گیلان به بیان احکام آل‌محمد(ص) توسط ائمه جماعات در مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد جایگاه تبیین حقایق دین برای مردم است.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در گردهمایی ائمه جماعات و هیأت امنای مساجد بخش مرکزی شهرستان رشت با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره) برکات بسیاری به ارمغان آورده و ملت ما را در دنیا عزیز کرده است.

وی در ادامه مساحد را پایگاه عشق بندگان به خداوند عنوان کرد و افزود: مساجد به وسیله ائمه جماعات و همکاری هیأت‌های امنا ساماندهی می‌شوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسجد از مقدس‌ترین مکان‌ها در روی زمین است، تصریح کرد: زمانی که انسان به مسجد می‌رود احساس می‌کند در برابر خداوند است و تلاش می‌کند رذایل را از خود دور کرده و خوبی‌ها را جذب کند.

آیت‌الله قربانی به احترام مردم به مساجد از گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: مشکلات عبادی، دینی و اجتماعی مردم در مسجد برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم می‌فرماید؛ مساجد را با حقایق دین و معارف اسلامی آباد کنید، بیان کرد: ائمه جماعات باید اسوه علم و فضیلت باشند بنابراین مسؤولیت بیان احکام و معارف دین را به عهده دارند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بر رعایت بیان بعضی از مسائل در مساجد تأکید کرد و متذکر شد: ولی فقیه در رأس جمهوری اسلامی قرار دارد و دولت و نظام متعلق به مردم است.

آیت‌الله قربانی با قدردانی از همکاری هیأت امنای مساجد با ائمه جماعات، خاطرنشان کرد: مسجد جایگاه تبیین حقایق دین است و ائمه جماعات احکام آل‌محمد(ص) را برای مردم بیان می‌کنند.

وی به جایگاه مساجد در عصر کنونی اشاره کرد و یادآور شد: در دنیای امروز وجود مساجد معنا پیدا کرده و شاهد حضور جمعیت دو و پنج میلیون نفری در نمازهای جمعه هستیم.

مسجد نماد وحدت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مساجد همواره نقش محوری برای بیان مطالب و آگاهی بخشیدن به مردم را داشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری به آغاز انقلاب اسلامی از مساجد اشاره کرد و افزود: روحانیون و علما محور حرکت فرهنگی در مساجد محسوب می‌شوند ضمن اینکه هیأت امنا بازوان این محور هستند.

وی با تأکید بر حفظ سنگر نفوذ ناپذیر مساجد، بیان کرد: امام(ره) فرمودند؛ «مسجد سنگر است» و اکنون شاهد هستیم دشمن کوردل به مساجد و حسینیه‌ها حمله‌ور شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، حمله دشمن به مساجد را نشان‌دهنده شکست ناپذیری و اعتماد مردم به این مکان مقدس دانست و تصریح کرد: مساجد بالاترین نقش تبلیغی، عبادی، سیاسی و اجتماعی را به عهده دارند.

یاری، همکاری هیأت‌های امنا با ائمه جماعات را سبب رونق فعالیت‌های فرهنگی در مساجد عنوان کرد و گفت: ستاد رسیدگی به امور مساجد به منظور تعامل و تفاهم بین هیأت امنا و ائمه جمعه تشکیل شده و با تدبر و تعقل باید کاستی‌ها را برطرف کنیم.

وی در پایان متذکر شد: مسجد نماد وحدت، حرکت‌های تبلیغی، محبت، صمیمیت، عشق و صفا است.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام