خطیب جمعه رشت : دیدگاه (0)

سردار سلیمانی ابوالفضل رهبری است + تصاویر ( 23 تیر 96 )


گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان ابوالفضل مقام معظم رهبری در مدت از سه سال طومار داعش در عراق را درهم پیچید.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت با اشاره به بیرون راندن داعش از موصل عراق اظهار کرد: نیروهای آمریکایی اعتقاد داشتند در مدت کمتر از 10 سال بیرون راندن داعش از موصل امکانپذیر نیست.

وی به پیام ولایت فقیه و همچنین مرجعیت شیعه در عراق به منظور بسیج نیروهای مردمی علیه داعش اشاره کرد و افزود: 25 هزار نفر از برادران اهل تسنن و مسیحیان در قالب بسیج مردمی عراق بزرگ‌ترین ضربه را به داعش وارد کردند و 27 هزار نفر از نیروهای داعش را به هلاکت رساندند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیروزی ارتش و بسیج مردمی عراق توسط سردار سلیمانی بزرگ‌ترین استراتژیست نظامی دنیا تحقق پیدا کرده است، تصریح کرد: در مدت سه سال سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان ابوالفضل مقام معظم رهبری طومار داعش در عراق را درهم پیچیده است.

یاغی‌گری ترامپ در مخالفت با اجرای منع تولید گازهای گلخانه‌ای

آیت‌الله قربانی در ادامه به سفر ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کشور فرانسه اشاره کرد و گفت: هر جای دنیا جنگی اتفاق افتاده، پای آمریکا در میان بوده و این کشور در یمن، عراق، سوریه و ... با جنگ‌افروزی به‌دنبال فروش تسلیحات نظامی خود است.

وی با اشاره به ایجاد داعش توسط آمریکا، بیان کرد: آمریکا با ایجاد داعش منطقه را به آشوب کشانده و ترامپ در مخالفت با اجرای منع تولید گازهای گلخانه‌ای یاغی‌گری خود را به اثبات رسانده است.

امام جمعه رشت همچنین به افزایش دمای هوا در روزهای اخیر اشاره کرد و متذکر شد: استفاده بیش از حد از برق، گاز، بنزین و آب ممکن است موجب اختلال در ارائه خدمات‌رسانی به مردم شود بنابراین میانه‌روی در مصرف حائز اهمیت است.

آیت‌الله قربانی با تأکید بر آبرسانی به‌موقع مسؤولان به کشاورزان در روزهای باقی‌مانده فصل کشت برنج، یادآور شد: در مدت 20 روز باقی‌مانده تا برداشت محصول برنج مدیران و مردم با تعامل با همدیگر و سهمیه‌بندی آب شالیزارها تلاش کنند مزارع سوخت نشود.

شخصیت امام جعفر صادق(ع) برای جامعه تبیین شود

وی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در پنجشنبه هفته آینده، خاطرنشان کرد: مکتب شیعه در تمام ابعاد غنی بوده و این امر در درجه نخست به دلیل بیان موضوع‌های مختلف توسط امیرالمؤمنین علی(ع) در زمان تشکیل حکومت است و پس از ایشان شرایطی به وجود نیامد تا اهل بیت(ع) بتوانند مسائل را بیان کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه شیعه در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع) در مدینه تشکیل شد، اظهار کرد: تعداد چهار هزار نفر در دانشگاه مذکور تحصیل کردند و حقایق توسط آنها در متن دین قرار گرفته بنابراین نیاز است شخصیت امام جعفر صادق(ع) برای مردم تبیین شود.

آیت‌الله قربانی به تأکید اسلام بر میانه‌روی اشاره کرد و افزود: موضوع میانه‌روی ابعاد مختلفی دارد و بعضی از موارد در قرآن و بعضی از مسائل در سنت تبیین شده است.

وی، میانه‌روی در پوشیدن لباس را از نشانه‌های افراد پرهیزکار خواند و بیان کرد: امام علی(ع) بیش از 100 مورد از ویژگی‌های افراد با تقوا را بیان فرمودند و میانه‌روی در پوشیدن لباس یکی از آن موارد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه میانه‌روی در پوشیدن، راه رفتن و انفاق در راه خدا از ویژگی‌های افراد پرهیزکار است، تصریح کرد: مؤمنان هنگام انفاق به نیازمندان خانواده خود را نیز در نظر می‌گیرند.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خطبه ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام