کتاب "حمایت جدی اسلام از زن و تشکیل خانواده و تداوم آن" منتشر شد ( 1 فروردین 96 )


سفیر سبز : کتاب "حمایت جدی اسلام از زن و تشکیل خانواده و تداوم آن" به قلم آیت‌الله قربانی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت منتشر شد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در رابطه با انتشار کتاب جدید خود  به نام "حمایت جدی اسلام از زن و تشکیل خانواده و تداوم آن" اظهار داشت: یکی از گرفتاری‌هایی که دنیای امروز دچار آن شده است کم‌رنگ شدن تشکیل خانواده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: از یک جهت قانونی شدن همجنس‌گرایی در دنیا و از جهت دیگر شکل‌گیری ازدواج‌های سفید که بدون هیچ شرط و شروطی انجام می‌گیرد از دلایل اصلی عدم تشکیل خانواده در جهان است.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برنامه‌های ماهواره‌ای و مراسم‌های هالیوودی مانند اسکار، نسل ما را نسبت به تشکیل خانواده بی‌توجه‌ کرد ابراز داشت: نسل بشر در معرض نابودی است.

امام جمعه رشت با اشاره به عدم تشکیل خانواده در کشورهای اسلامی تصریح کرد: در بعضی از کشورهای اسلامی آمار طلاق به شدت روبه رشد است و در کشور اسلامی ایران نیز متاسفانه شاهد این آمار رو به رشد هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده توسط روزنامه جمهوری اسلامی، در ایران از هر چهار ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می‌شود که این آمار به‌شدت وحشتناک است زیرا تشکیل خانواده در معرض خطر است.

وی با بیان اینکه مواردی هستند که می‌تواند باعث رونق‌بخشی و متلاشی شدن خانواده‌ها شود گفت: یکی از عوامل موثر در رونق‌بخشی در خانواده‌ها عدم وجود تشریفات، تجملات و مهریه زیاد در ازدواج است و رفتار مهربانانه زن و مرد با یکدیگر نیز از عوامل موثر در رونق‌بخشی خانواده به‌شمار می‌رود. 

 آیت الله قربانی با اشاره به آمار بالای طلاق در ایران تاکید کرد: دلیل این طلاق‌ها نبود مهر و محبت میان زن و شوهر است لذا اگر میان زن و مرد محبت وجود داشته باشد، زن و مرد طاقت دوری یکدیگر را ندارند.  

وی با بیان اینکه جایگاه زن با توجه به برهنگی‌های امروز در دنیا نباید صرفاً جهت ملعبه بودن باشد افزود: زنان حرمت دارند و اسلام نیز از زنان حمایت جدی کرده است و جایگاه زن باید مانند حضرت فاطمه زهرا (س)، کوثر باشد و فرزندانی مانند حسن و حسین تربیت کنند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه روزگار همیشه به یک صورت نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد گفت: در کتاب "حمایت جدی اسلام از زن و تشکیل خانواده و تداوم آن" به جوانان سفارش کرده‌ام تا در برابر مشکلات زندگی تحمل داشته باشند و برای کوچک‌ترین و جزیی‌ترین مسایل طلاق را راه‌کار خود قرار ندهند زیرا طلاق در نزد خداوند از مغضوب‌ترین حلال‌ها است.

 

زیر مجموعه: تالیفات
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام