نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

مسؤولان با تمام توان به محرومان کمک کنند ( 14 اسفند 96 )


سفرسبز : نماینده ولی فقیه در گیلان نیازمندان را عائله نظام عنوان کرد و گفت: مسؤولان سر سفره نیازمندان و محرومان نشسته‌اند و باید با تمام توان خود به این قشر از جامعه کمک کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با تبریک میلاد فرخنده مادر ائمه(ع)، همسر علی(ع)، دختر بزرگوار پیامبر اسلام(ص) حضرت زهرا(س) اظهار کرد: تاسیس کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 14 اسفندماه سال 58 از حسنات امام(ره) است.

وی، نیازمندان را عائله نظام عنوان کرد و افزود: در نظام جمهوری اسلامی نیازمندان نباید احساس کنند کسی را ندارند بلکه باید این احساس را داشته باشند که سایه ولایت بر سر آنها است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حمایت ولی امر مسلمین از نیازمندان مایه آرامش این قشر از جامعه است، تصریح کرد: در نظام اسلامی دولت‌ها نسبت به نیازمندان وظایفی دارند و این وظایف را در قالب نامه امام علی(ع) به مالک اشتر در کتاب منشور مملکت‌داری بیان کردم.

آیت‌الله قربانی، توجه به فرودستان را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: تعداد یک‌صدهزار خانوار در گیلان و یک‌میلیون و 500 هزار خانوار نیازمند در کشور زیر پوشش کمیته امداد هستند.

وی به اختیارات داده شده به انسان توسط خداوند اشاره کرد و گفت: خداوند به انسان اجازه نداده خود را با تکدی‌گری ذلیل کند و مردم در خیابان به او ترحم کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در نظام الهی ولی امر مسلمین وظیفه دارد نیازمندان را از ذلت بیرون آورد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد نهادی دردآشنای جامعه محسوب می‌شود و تلاش این نهاد در راستای حمایت از نیازمندان قابل تقدیر است.

آیت‌الله قربانی به خارج شدن شش هزار خانوار از زیر پوشش کمیته امداد گیلان در راستای توانمندسازی مددجویان اشاره کرد و یادآور شد: مسؤولان سر سفره مددجویان نشسته‌اند و باید با تمام توان خود به این قشر از جامعه کمک کنند.

وی با بیان اینکه در هفته احسان و نیکوکاری مردم میلیاردها تومان از طریق کمیته امداد به نیازمندان کمک می‌کنند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در دنیای نابسامان امروز مانند کبوتر بهشتی است و یاوه‌گویی دشمنان از عظمت این نظام نمی‌کاهد.

اهدای 50 میلیون ریالی آیت‌الله قربانی به نیازمندان گیلان

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری مبلغ 50 میلیون ریال برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد استان اهدا کرد.

100 هزار خانوار مددجو زیر پوشش کمیته امداد گیلان

مدیرکل کمیته امداد گیلان نیز در دیدار مذکور با تبریک سالروز تاسیس کمیته امداد توسط امام خمینی(ره) در 14 اسفندماه سال 58، گفت: امام(ره) با تفکر دینی که داشتند این نهاد غیر انتفاعی را برای اشاعه فرهنگ نیکوکاری و نوعدوستی در جامعه تاسیس کردند.

علیرضا محمدی، خدمت به محرومان را اولویت کاری کمیته امداد عنوان کرد و افزود: رویکرد اصلی کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌ها است.

وی با بیان اینکه 106 هزار و 500 خانوار در ابتدای سال 96 زیر پوشش کمیته امداد گیلان بودند، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در راستای توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش اکنون تعداد یک‌صدهزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان، پالایش خانوارهای نیازمند را از موضوع‌های اصلی در این نهاد دانست و بیان کرد: تنها از خانوارهایی که شرایط تحت پوشش را دارند، حمایت می‌کنیم.

محمدی از اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد گیلان در سال 96 خبر داد و متذکر شد: تاکنون مبلغ 93 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به 5 هزار و 500 نفر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی و کاریابی برای مددجویان و فرزندان آنها در دستور کار کمیته امداد گیلان در سال جاری است، خاطرنشان کرد: مبلغ 20 میلیون تومان وام با سود چهار درصد به کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را مشغول به‌کار کنند، پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان از احداث دو هزار مسکن برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در استان خبر داد و یادآور شد: قرار است مبلغ 60 میلیارد تومان از طریق محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای امر مذکور اختصاص داده شود ضمن اینکه قول پرداخت 10 میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات مسکن مددجویان زیر پوشش کمیته امداد گیلان داده شده است.

محمدی با بیان اینکه طرح مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها در شهرهای لاهیجان، رشت و انزلی در گیلان اجرایی شده است، اظهار کرد: مبلغ 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و پنج میلیون تومان وام بلاعوض برای امر مذکور پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام