آیت الله قربانی در جلسه مجمع نمایندگان گفت : دیدگاه (0)

چون انتخابات در پیش است نباید مدیران را یک دست کرد + تصاویر ( 1 آبان 95 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه گفت : نظام ما ، نظام شایسته سالاری است ، چون انتخابات در پیش است نباید مدیران را قتل عام کنیم و مدیران شایسته را برداریم و برخی دیگر را ولو غیر شایسته و یا غیر بومی را جایگزین نماییم .

آیت الله زین العابدین قربانی در جلسه مجمع نمایندگان که در بیت تشکیل شده بود ، گفت : با توجه به وقت اندک در این جلسه به چند تذکر کوتاه بسنده می کنم و بقیه را در یک جلسه ای که ان شاء الله در آینده نزدیک با حضور شما نمایندگان محترم ، آقای استاندار و آقای نوبخت تشکیل خواهید داد بیان خواهم کرد .

وی گفت : من این مطلب را از گوشه و کنار استنباط می کنم که می خواهند مدیران را یک دست کنند که این کار غلطی هست ، ما باید فرزندان صالح خودمان را ولو با افکار مختلف به کار مدیریتی بگماریم .

وی با اشاره به این مطلب که علی (ع) مسند قضاوت را به شریح قاضی و استانداری ایران را به زیادبن ابی سپرد ، افزود : در این شرایط نباید بگوییم این اصولگرا هست و آن اصلاح طلب و بهمان ، این اقدام سبب اختلاف می شود و روحیه همکاری را در میان جامعه از بین می برد بنابراین باید شایسته سالاری را محور قرار دهیم و این جزء اصول ماست.

نماینده ولی فقیه در گیلان به استناد فرموده امام علی (ع) که فرموده حق ضعیف در جامعه باید از قوی گرفته شود ، افزود : بیاییم به تدریج تبعیض ها را برداریم و مشکلات منطقه را مشکلات نظام بدانیم .

وی در مورد سراوان گفت : سراوان بعنوان پیشانی استان نباید در چنین وضعیتی باشد زیرا هر گردشگری که به استان می آید بود مشمئز کننده این در شآن استان نیست ؟

آیت الله قربانی گفت : درست که آقای نوبخت ممکن است در اختصاص اعتبار ویژه به گیلان زیر سوال سایر استان ها باشد ولی همه شما باید در مجلس به این مهم تکیه کنید و متحد شوید و برای اصلاح و رفع معضل سراوان بودجه بگیرید . من مسئله سراوان را 12 سال است پیگیری می کنم اما تا کنون همزبانی پیدا نکردم که با من همصدا شود .

وی ادامه داد : الآن باید شما ید واحده باشید ، آقای استاندار و آقای نوبخت را برای یک جلسه ای بیاورید و منهم باشم این مسئله و سایر موارد را مطرح کنیم و بگوییم این مشکل نظام است.

وی با اشاره به اینکه دست خدا همیشه با مردم است ، گفت : شما سیزده نفرید ، می توانید مجلس را متحول کنید این قهر و تهر ، داد و فریاد را در تهران بکنید . آیا این مسئله در اصفهان و شیراز و تبریز و غیره وجود می داشت آنها تحمل می کردند .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : در این مرحله وظیفه ما استیفاء حقوق حقه مردم است و دولت آنقدر از جهت اعتبار در فشار نیست که نتواند اعتباری برای اصلاح سراوان اختصاص دهد .  

جلسه مجمع نمایندگان در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل شد و نمایندگان در مورد مسایل مختلف کلان استان بحث و تبادل نظر کردند .

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام