امام جمعه رشت : دیدگاه (0)

بدعت و خرافه از مراسم عزاداری حسینی زدوده شود ( 16 مهر 95 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر ضرورت بهره گیری از فرصت مغتنم سوگواری های حضرت سیدالشهدا گفت: باید بدعت و خرافه از مراسم های عزاداری حسینی زدوده شود.

آیت االله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت، به در پیش بودن مراسم های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و افزود: باید حداکثر استفاده را از این روزها ببریم و عزاداری های ما باید در شأن امام حسین (ع) باشد.

وی اظهار کرد: اما نباید با تظاهرسازی، خود را دلگرم کنیم بلکه ضروری است خرافه و بدعت را کنار بگذاریم و گام های ما در این عزاداری ها، به قصد قربت الی االله باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دشمان اسلام بخواهند اماکن مقدس ما را خراب ، به آنها تعرض کنند و یا به خانه خدا آسیب برسانند ، ما مرز نمی شناسیم.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز صدها و هزاران نفر از مردم حلب، در محاصره تروریست ها هستند و این تروریست ها آنان را سپر دفاعی خود قرار داده اند تا ارتش سوریه، نتوانند حلب را آزاد کنند اما امیدواریم به زودی حلب نیز از شر این تروریست ها آزاد شود.

امام جمعه رشت به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم هوایی شهید ستاری اشاره و بیان کرد: رهبری گفتند امروز امنیتی که کشور دارد، به خاطر زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتطامی است و ما نیز همانند رهبری، از این نیروها تشکر و قدردانی می کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به سخنان رئیس جهاد کشاورزی استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امسال ۵۰ هزار تن برنج راتون تولید می شود که این رقم بسیار خوب و زیادی است و اقتصاد مقاومتی نیز همین است که باید از مردم تشکر کرد.

امام جمعه رشت ادامه داد: امسال ما حدود ۶۳ هزار تن برگ سبز چای بیشتری نسبت به سال های گذشته برداشت کرده ایم که این امر نیز معنای واقعی اقتصاد مقاومتی است.

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام