عصر امروز دیدگاه (0)

سومین روز عزاداری شهادت فاطمه(س) در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد ( 2 اسفند 96 )


سفیر سبز : سومین روز مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) با حضور علما، مسؤولان و اقشار مختلف مردم در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان امروز در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) در بیت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به روایتی از امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: بهترین عبادت و بندگی خداوند تسبیح حضرت زهرا(س) است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری، شاخه‌های عبادت را بسیار عنوان کرد و افزود: حج، نماز، جهاد در راه خدا، دستگیری از ایتام و ... عبادت محسوب می‌شود اما تسبیح کردن خداوند بالاترین عبادت است.

وی با بیان اینکه تسبیح حضرت زهرا(س) به معنای منزه دانستن خداوند است، تصریح کرد: تمام اشیای عالم خدا را تسبیح می‌کنند اما ما انسان‌ها متوجه آن نمی‌شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، جایگاه حضرت زهرا(س) نزد خداوند را بسیار والا خواند و بیان کرد: امام صادق فرمود؛ ذکر تسبیح فاطمه(س) نزد من از یک‌هزار رکعت نماز بالاتر است.

یاری، تسبیح حضرت زهرا(س) را تطیهر کننده انسان دانست و گفت: رسالت تمام انبیای الهی تعلیم کتاب و حکمت و تهذیب نفوس است و بهترین آن با تسبیح کردن خداوند محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) حلقه وصل امت با نبوت و امامت پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) است، متذکر شد: حضرت زهرا(س) به تنهایی از امامت و ولایت دفاع کرد.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام