نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

آیت‌الله مفتح عامل وحدت حوزه و دانشگاه شد ( 27 آذر 96 )


سفیرسبز : نماینده ولی فقیه در گیلان به حضور حوزویان در دانشگاه و دانشگاهیان در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: آیت‌الله مفتح عامل وحدت حوزه و دانشگاه شده است.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با استادان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های گیلان به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه با گرامی‌داشت این روز اظهار کرد: حرف‌های حوزه و دانشگاه باید منطقی و علمی باشد.

وی به ادعای بعضی از افراد مبنی براینکه علم با دین سازگار نیست، اشاره کرد و افزود: برخی ادعا می‌کنند روزگار دین سپری شده و اکنون دوران علم است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بزرگ‌ترین دانشمندان ما که کتاب آنها سال‌های متمادی در دانشگاه‌های غرب تدریس شده حوزوی بودند، تصریح کرد: بوعلی سینا، شیخ بهایی، خواجه نصیرالدین طوسی و ... دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه بودند و اکنون از علوم آنها در دانشگاه‌ها استفاده می‌شود.

آیت‌الله قربانی به تنظیم تمام ریزه‌کاری‌ها در آفرینش توسط خداوند اشاره کرد و گفت: کتاب تشریح و کتاب تکوین هر دو با قلم وحیانی خداوند نوشته شده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه در گذشته با همدیگر تعارضی نداشتند، بیان کرد: علم با دین اختلاف و نزاع ندارد زیرا بین کتاب تکوین و تشریح الهی تضادی نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، اختلاف بین حوزه و دانشگاه را از زمان ورود مسائل از دنیای غرب دانست و خاطرنشان کرد: نخستین سوره‌ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد مربوط به علم است.

آیت‌الله قربانی، علم را زاییده کتاب تکوین و تشریح الهی خواند و یادآور شد: در گذشته دشمنان با القائاتی که به وجود آوردند توانستند حوزه را از دانشگاه جدا کنند.

وی با بیان اینکه بزرگانی مانند امام(ره) و سید محمدتقی خوانساری از حوزه‌های علمیه پدید آمدند، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه درس زندگی، جهاد و ... را ارائه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وقوع انقلاب اسلامی توسط امام(ره) پس از 14 قرن اشاره کرد و افزود: امروز انقلاب اسلامی نقطه امید مردم دنیا شده است.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه امام(ره) با تحصیل در حوزه‌های علمیه توانست عظمتی در دنیا به وجود آورد، تصریح کرد: انقلابیون دنیا به انقلاب اسلامی امیدوار هستند.

وی در ادامه به ترور آیت‌الله مفتح توسط افراد دارای فکر منجمد و اجیر شده توسط استعمار اشاره کرد و گفت: آیت‌الله مفتح عامل وحدت حوزه و دانشگاه شد.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه علم با علم تعارضی ندارد، بیان کرد: علم با جهل در تعارض است و هیچ‌وقت علوم تجربی با اسلام در تعارض نیستند.

آیت‌الله قربانی به حضور حوزویان در دانشگاه و دانشگاهیان در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و متذکر شد: هر کدام امتیازی دارند و باید در قلمرو خود حرکت کننند.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام