نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

قرآن و پیامبر اکرم(ص) حلقه وصل مسلمانان هستند ( 7 آذر 96 )


سفیر سبز : نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود مشترکات بسیار بین شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: قرآن و پیامبر اکرم(ص) حلقه وصل مسلمانان هستند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مسؤولان، ائمه جماعات و روحانیون شهرستان‌های آستارا، تالش و رضوانشهر به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: حضور علمای شیعه و سنی در کنار همدیگر به جامعه نشان می‌دهد مسلمانان با هم برادر هستند.

وی، قرآن و پیامبر اکرم(ص) را حلقه وصل مسلمانان توصیف کرد و افزود: امروز قرآن مورد هجمه دشمنان اسلام قرار گرفته و ده‌ها کتاب علیه این کتاب آسمانی نوشته شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تفاوت پیامبر اکرم(ص) با دیگر انسان‌ها داشتن رابطه مستقیم با عالم غیب از طریق وحی است، تصریح کرد: برخی از افراد رسول اکرم(ص) را متهم می‌کنند از خرافه‌های دوران جاهلیت استفاده کرده است.

آیت‌الله قربانی، تالیف کتاب« پژوهشی پیرامون قرآن و علوم قرآنی» را پاسخی علیه هجمه به قرآن دانست و بیان کرد: وحی، حقیقت مهم الهی است و پیامبر اکرم(ص) در منطقه‌ای که تنها 17 نفر باسواد در آن وجود داشت کتابی را عرضه کرده که دنیا تاکنون در برابر آن عاجز مانده است.

وی بر انجام فعالیت‌های فرهنگی در راستای شناساندن اسلام واقعی به جامعه تأکید کرد و گفت: قرآن را باید بشناسیم و به مردم بشناسانیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه با ادب و اخلاق می‌توان در دل دیگران جا گرفت، خاطرنشان کرد: رسول اکرم(ص) با اخلاق کریمانه دشمنان سرسختی که با ایشان ملاقات داشتند را تسلیم کرد و مسلمانان باید اینگونه باشند.

آیت‌الله قربانی به مشترکات بسیار بین شیعه و سنی اشاره کرد و یادآور شد: اگر مشترکات مذکور را برای مردم بیان نکنیم داعش بر ما حکومت می‌کند.

وی با تأکید بر بیان حقایق دین توسط علما در سراسر دنیای اسلام، اظهار کرد: اسلام برای نجات و هدایت مردم آمده و امام علی(ع) اخلاق را تعلیم داده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به نامه تشکرآمیز سردار سلیمانی به فردی که خانه خود را در بوکمال در اختیار او قرار داد، اشاره کرد و افزود: حاج قاسم سلیمانی طراح نابودی داعش بود و برادر سنی خانه خود را در بوکمال در اختیار او گذاشت.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه استکبار جهانی با حکومت خودساخته داعش به دنبال ایجاد اختلاف در دنیای اسلام بود، تصریح کرد: استکبار به‌دنبال فروش سلاح خود و حاکم شدن بر مسلمانان است.

وی بر تقویت فرهنگ اسلامی و نبوی در جامعه تأکید کرد و متذکر شد: فرهنگ مذکور باید در جامعه توسعه پیدا کند.

اهل سنت با تفکر تکفیری و داعشی مخالف است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور با تبریک آغاز امامت امام زمان(عج) و میلاد با برکت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) گفت: خدا را شاکریم زیر سایه قرآن، آموزه‌های اسلام و مدیریت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری به تلاش دشمنان به منظور راه‌اندازی جنگ قومیت‌ها پس از انقلاب اسلامی در کشور اشاره کرد و افزود: ترفند مذکور با تدبیر امام(ره) و علما با شکست مواجه شده است.

وی، شعار محوری امام(ره) را قرار گرفتن زیر پرچم اسلام دانست و بیان کرد: آموزه‌های دینی موجب ارتقای فرهنگ در عرصه‌های مختلف می‌شود و این توفیق در ایران اسلامی کسب شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، ایران اسلامی را پیشرو وحدت و انسجام بین شیعه و سنی خواند و تصریح کرد: گروه‌های تکفیری، داعشی و سلفی در منطقه موجب ایجاد اختلاف شدند اما اهل سنت با این تفکر مخالف هستند و با این گروه‌ها به مبارزه برخاستند.

انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام