نماینده ولی فقیه در گیلان : دیدگاه (0)

نابودی داعش فتح‌الفتوح دنیای اسلام است ( 30 آبان 96 )


گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به درخشش رزمندگان گیلانی در جبهه مقاومت علیه داعش اشاره کرد و گفت: نابودی داعش فتح‌الفتوح دنیای اسلام است و این پیروزی را به برادران سپاه و بسیج تبریک می‌گوییم.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با تسلیت زلزله کرمانشاه اظهار کرد: تلفات حادثه مذکور مانند زلزله رودبار نبود اما دشمنان به‌دنبال بزرگ‌نمایی آن بودند.

وی به عملکرد دولت و دیگر ارگان‌های مربوطه در حادثه زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: با توجه به گستردگی منطقه زلزله، خارج کردن مجروحان از زیر آوار و رساندن آنها به مراکز درمانی کار آسانی نبود.

امام جمعه رشت با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه و بازدید از مناطق زلزله‌زده، بیان کرد: دشمنان ما متوجه شدند دولت، ملت، سپاه و بسیج در راستای فرامین مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند.

آیت‌الله قربانی، انجام بعضی از اقدام‌ها را زمانبر دانست و تصریح کرد: مردم از خدمات ارائه شده ابراز رضایت کردند ضمن اینکه تمام خرابی‌ها را نمی‌توان در فرصت بسیار کوتاه جبران کرد.

وی بر احداث بناها طبق استانداردهای روز تأکید کرد و گفت: هنوز بشر نتوانسته جلوی وقوع زلزله را بگیرد اما می‌تواند با استانداردسازی ساختمان‌ها و جلوگیری از ساخت بناها در مسیر گسل، خسارت‌ها را به حداقل برساند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اظهار نظرهای حساب نشده به مصلحت نیست، متذکر شد: امر مذکور مردم را نگران می‌کند و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.

نابودی داعش فتح‌الفتوح دنیای اسلام است

آیت‌الله قربانی در ادامه با تبریک نابودی انسجام داعش، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته آدم‌کشی و آدم‌سوزی توسط داعش در کشورهای اسلامی صورت گرفت و با شکست آنها گورهای جمعی 400 و 500 نفری کشف شده است.

وی، ایجاد وحشت در دنیای اسلام را از برنامه‌های داعش خواند و یادآور شد: آمریکا مبارزه با داعش را نیازمند 30 سال زمان می‌دانست اما سردار سلیمانی و رزمندگان مقاومت در مدت سه سال این امر را انجام دادند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه رزمندگان ما توانستند قدرت دشمن‌ساخته علیه اسلام را از بین ببرند، اظهار کرد: مدافعان حرم برای نابودی داعش تلاش بسیاری کردند و این امر جای تبریک دارد.

آیت‌الله قربانی، به درخشش رزمندگان گیلانی در جبهه مقاومت علیه داعش اشاره کرد و افزود: نابودی داعش فتح‌الفتوح دنیای اسلام است و این پیروزی را به برادران سپاه و بسیج تبریک می‌گوییم.

وی با بیان اینکه آل‌سعود و آمریکا گروه داعش را برای مقابله با انقلاب اسلامی به وجود آوردند، تصریح کرد: داعش و تکفیری‌ها برای دنیای اسلامی پدیده عظیمی بودند و نابودی آنها توسط رزمندگان اسلام کار بزرگی محسوب می‌شود.

مهارت‌آموزی در راستای اقتصاد مقاومتی جامعه را توانمند می‌کند

امام جمعه رشت همچنین به آموزش تئوری افراد در مراکز آموزشی اشاره کرد و گفت: افراد بسیاری به لحاظ تئوری از دانش بالایی برخوردارند اما توانایی انجام امور را ندارند.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه اسلام افراد را به انجام عمل تشویق کرده است، بیان کرد: ارتقای مهارت‌آموزی جامعه را توانمند می‌کند و با پیاده کردن این برنامه می‌توان بیکاری را از بین برد.

وی، خواستار گسترش مهارت‌آموزی توسط آموزش فنی و حرفه‌ای در جامعه شد و اظهار کرد: مهارت‌آموزی یکی از کارهای ارزشمند در جامعه محسوب می‌شود و این امر در راستای اقتصاد مقاومتی می‌تواند مشکلات مردم را برطرف کند.

اجرای طرح ملی «ایران مهارت» در گیلان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان نیز در دیدار مذکور رسالت اصلی این سازمان را ارتقای مهارت نیروی کار در جامعه عنوان کرد و گفت: امر مذکور با استفاده از ظرفیت مراکز دولتی و بخش خصوصی به‌ویژه آموزشگاه‌های آزاد انجام می‌شود.

رحیم عطایی‌پور به اجرای برنامه‌های اشتغال‌محور توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در جامعه اشاره کرد و افزود: امسال استفاده از استادکاران برای انتقال مهارت به نسل جدید اجرایی شده است.

وی، اجرای طرح‌های آموزشی در حوزه روستایی و نقاط آسیب‌پذیر به طور مشارکتی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از جمله برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان برشمرد و بیان کرد: امسال طرح ملی «ایران مهارت» برای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی متوسطه همزمان با سراسر کشور در استان اجرایی می‌شود.

 انتهای پیام/

زیر مجموعه: خبر ها
به اشتراک بگذارید:
 

security code
تلگرام